GEE WHIZ PRICING PLANS

Choose the Subscription Payment Plan that is Right For You

At Gee Whiz, we know that budgets are tight. That is why we do our best to keep the cost of our curriculum as low as possible. In fact, for teachers with 6 children, the weekly cost is less than $1.00 per week! And remember…Gee Whiz pricing is per teacher… not per child. All Subscriptions contain the same components, you can choose the best payment plan for you .... Monthly, Quarterly or Yearly.
Monthly
$ 18.95
/mo
Month to Month
  • 2 Full Units - 100+ Activities
  • No Commitment
Yearly
$ 192.95
/yr
That's 15% Off!
  • Everything In The Other Plans
  • Our Best Price
Quarterly
$ 53.95
/qtr
Save over Monthly
  • Everything In The Other Plans
  • Save over monthly

What's included in all our plans

100+ Monthly Activities

Gee Whiz provides 2 units with 100+ activities each month for all ages (infant through school-age). You will never be without something to do!

Educational Resources for Providers

Gee Whiz provides numerous resources to enhance the educational environment in your program.

Step-by-Step Teaching Guides

Gee Whiz Teaching Guides are easy-to-understand and follow. No PhD required

Worldwide Access To Our Curriculum

Because Gee Whiz is digital, you can access the curriculum anywhere in the world.

Use Household Materials

Gee Whiz uses common household materials, like bowls and blankets as teaching tools.

Free Webinar Training

No need to give up your Saturdays. Gee Whiz provides free webinar training on weeknights plus all webinars are recorded for viewing at a time that works for you.
The Online Curriculum Solution For Child Care Providers.
COPYRIGHT 2023 © GEEWHIZ EDUCATION

Important Links

  • Calendar
  • Blog
  • FAQ
  • Contact Us

Get In Touch

  • Terms and Conditions
  • Privacy Policy